Yerli Ve Milli Elektronik Harp ve Haberleşme Üretimi! Gram Başına 50 Dolar

Yerli Ve Milli Elektronik Harp ve Haberleşme Üretimi! Gram Başına 50 Dolar
ads

Tualcom A.Ş’nin üretmiş olduğu haberleşme ve elektronik harp teknolojileri AR-GE tarafından incelendi ve dünyaya pazarlanmaya başlandı. İşte 1.5 milyona ulaşan o ihracat

Tualcom Elektronik AŞ’nin ürettiği haberleşme ve elektronik harp teknolojileri konusunda kritik bileşenlerini AR-GE çalışmaları sonucunda tasarladılar ve dünyaya pazarlamaya başladılar. Ürettikleri ürünlerin gramını 50 dolara ihracatın gerçekleştiğini dile getirdiler. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TÜBİTAK Savunma Sanayii Genel Müdürü Gürcan Okumuş şirketi ziyaret ederek gelişmeler konusunda bilgi aldılar.

Yerli firma, ihracat değeri gram başına 50 dolar olan haberleşme ve elektronik harp bileşenleri üretiyor - Sputnik Türkiye

1.5 Milyon Dolara Ulaşan İhracat

 

Şirketle görüşen bakan Varank elektronik harp ve haberleşme sistemlerinde kritik bileşenlerin yerli olarak ürettiklerini ve hem yurt içinde hem yurt dışında pazarladıklarını bildirdi. Daha önce 1.5 milyon dolara ulaşan ihracat yaptıklarını ve satışlarını Güney Kore, İngiltere, Fransa, Pakistan, Brezilya gibi ülkelere olduğunu da cümlelerine eklediler. Bu iş için kurdukları 60 kişilik ekipleri mühendis ve teknisyenlerden oluşmakta olup Ar-Ge çalışmalarına tüm hızla devam ettiklerini belirttiler.

Yerli firma, ihracat değeri gram başına 50 dolar olan haberleşme ve elektronik harp bileşenleri üretiyor

Kırılmaz, ürettikleri ürünleri ve geliştirdikleri sistemlerin kalitesine ve performansına baktıklarını ve dünya ile kıyaslandığında rekabet edebilecek seviyede olduğunu hatta bir ürün satınca tekrar arkasından talep olduğunu, milli üretimde her geçen gün daha da geliştiklerini aktardı.

Milli Uzay Programında Etkili Olabiliriz

 

Son zamanlarda ülkemizde füze ve mühimmat projelerinde şirketin ürünlerinin her geçen gün daha çok kullanıldığını da belirtti. Yerli ve milli konumlama sistemi için 8 antenli “Anti-Jam” sistemi geliştirdiler. Bu sistemin de yüksek performansıyla SİHA ve İHA platformlarında ciddi talep olduğunu söyledi.

Kırılmaz, Türkiye’nin Milli Uzay çalışmalarını desteklediklerini ve bu program çerçevesinde haberleşme, milli navigasyon ve telemetri sistemlerinde büyük katkı sunabileceklerini belirterek eskiden beri bu konular üzerine ciddi çalışmalarının olduğunu söyledi. Milli uzay programında etkili olabiliriz ve olmaya da hazırız diyerek cümlelerini tamamladı.

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads