Yeni nesil iMac modelleri için kilit detaylar ortaya çıktı

Apple Silikon iMac
ads

Apple Mac Pro iMac

Teknoloji devi Apple, Apple Silikon işlemcili yeni iMac modelleri üzerinde çalışıyor. Yeni modeller iki farklı versiyon halinde geliyor.

Apple, geçtiğimiz ay iMac Pro’nun satışını durdurdu. Aynı zamanda firma bazı iMac’lerin depolama seçeneklerini de kaldırdı.

Bunların arkasında yeni iMac’ler yer alıyor ve modeller aktif olarak yolda bulunuyor. Hatta çok sağlam olmayan bir kaynak, modellerin üretimde olduğunu iddia ediyor.

Yeni ortaya atılan iddialara göre yeni iMac’ler firmanın yukarıda gördüğünüz XDR Display modeline benzer bir tasarımı taşıyor. Evet sonunda iMac’lerin tasarımı güncelleniyor.

Apple’ın yeni iMac’ler için son nesil iPad Air gibi tam beş farklı renk seçeneği hazırladığı da gelen bilgiler arasında. Peki teknik detaylar?

Söylediği kadarıyla yeni modeller 24 inç (J456) ve 31.5 inç (J457) olmak üzere iki farklı boyutta geliyor. Çözünürlük 24 inç modelde 4K, 31,5 inç modelde ise 6K olabilir.

Yeni iMac modelleri güçlerini ise Apple M1 temelli bir işlemciden alıyor. Bu olası adı M1X olan işlemcinin 12 çekirdekli olduğu, 8 çekirdeğin 3.2 GHz hızında çalıştığı ve 16 GPU çekirdeği taşıdığı aktarılıyor.

Bu işlemcinin M1’den çok daha yüksek performans sunacağı belirtiliyor ve yeni makinelerde buna bağlı olarak eski iMac’lerden farklı bir soğutma sistemi kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yen Apple iMac modelleri çok uzun zamandır bekleniyor

İnceltilen çerçeveleriyle çok daha modern hale gelecek hepsi bir arada bilgisayarlar, elbette çıktıklarında Türkiye’de de satılacaklar. Türkiye fiyatları ise üst seviye modelde 20 bin TL bandına ulaşacak ve hatta geçecektir.

İlginizi Çekebilir

Her bisikleti elektrikli yapan özel kit

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads