Yeni Macbook Pro işlemcisi sızdırıldı!

ads


Apple’ın ARM tabanlı işlemciler üretmeye başlaması, kendi çapında bir devrim olmuştu. Geçen yıldan beri tanıtılan Mac mini, iMac, Macbook Air ve iPad Pro modellerinde Apple M1 işlemcisinin gücünü gördük. ARM tabanlı Apple işlemcilerin ikinci neslinin adı bir süredir merak ediliyordu. Yeni Macbook Pro işlemcisi olacağı söylenen Apple M1 halefinin ismi doğrulandı.


Apple’ın parça siparişleri Android üreticilerini geride bıraktı

Apple’ın parça siparişleri Android üreticilerini geride bıraktı

iPhone 13 lansman tarihi yaklaştıkça ortaya yeni bilgiler çıkmaya devam ediyor. Apple tedarikçilerin hızlanmasını istiyor

Yeni Macbook Pro, Apple M1X işlemcisi ile gelecek

Yeni Macbook Pro’nun WWDC 2021 etkinliğinde tanıtılacağı bir süredir konuşulmaktaydı. Görünüşe göre, 11 Haziran’da son bulacak etkinlikten bir sürpriz daha göreceğiz. WWDC 2021’in YouTube’daki duyuru videosundaki etiketler açıkça gösteriyor ki Apple’ın sonraki ARM işlemcisi M1X olacak ve yeni Macbook Pro’da bulunacak.

yeni macbook pro
YouTube’daki resmi WWDC 2021 videosunun etiketleri

Şu ana kadar yeni Macbook Pro’nun işlemcisinin Apple M2 veya M1X olacağı söyleniyordu. Görünüşe göre M1X olacağını söyleyenlerin tahmini doğru çıktı. M1 geçen yıl çıktığı için üretim teknolojisinin değişmesiyle ilgili beklentimiz yok. Yine de Macbook Pro adına yakışır bir pil ömrü sağlayabilen güçlü bir işlemci bekliyoruz.

WWDC 2021, 7 Haziran’da başladı ve 11 Haziran’a kadar sürecek. Kalan iki gün boyunca yeni Macbook Pro için gözümüzü dört açmış olacağız. Cihazın işlemcisi dışında heyecanlandıran bir diğer iddia ise ekran teknolojisinin mini-LED olacağı. Bu ekran teknolojisini iPad Pro’nun 12,9 inçlik varyantında görmüştük ve oldukça iyi iş çıkarıyordu.

Toparlamak gerekirse, yeni nesil Macbook Pro’nun yeni nesil bir işlemci ile iyi bir ekranı buluşturması ana beklentimiz. Apple’ın başka ne tür sürprizler sunacağını önümüzdeki iki gün içinde göreceğiz.Source link

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads