Xiaomi’nin ilk akıllı gözlüğü Smart Glasses ve öne çıkan özellikleri [Video]

Xiaomi Smart Glasses
ads

Facebook ve Ray-Ban iş birliğinde geliştirilen akıllı gözlüğün tanıtılmasının ardından Xiaomi de bir sürpriz yapıp akıllı gözlüğünü duyurdu. Xiaomi Smart Glasses adı verilen gözlük, Xiaomi’nin ilk akıllı gözlüğü olma özelliğine sahip. Gözlük şık tasarımıyla stile önem veren kullanıcıları hedef alıyor.

Gözlük tasarımıyla standart gözlükleri andırsa da sunduğu özelliklerle fark yaratıyor. 0,13 inç boyutunda MicroLED ekran kullanan gözlük, kullanıcıların gözlerinin önüne akıllı telefonlarda yapılan yetenekleri sunuyor. Kullanıcılar gözlük yardımıyla aramalar yapabiliyor, navigasyona ulaşabiliyor veya kamerayla çekimler gerçekleştirebiliyor. Gözlük aynı zamanda gelen bildirimleri gösterebiliyor. Hafif tasarımıyla dikkat çeken gözlük, Xiaomi’nin belirttiğine göre 51 gram ağırlığında. Xiaomi imzalı gözlük Android işletim sistemini çalıştırıyor. Dört çekirdekli bir ARM işlemcisinden güç alan gözlükte Bluetooth ve Wi-Fi gibi bağlantı noktaları bulunuyor. Google’ın Glass modelinde olduğu gibi Xiaomi Smart Glasses da  kullanıcıların fotoğraf çekmelerine ve videolar kaydetmelerine imkan tanıyor. 5 megapiksellik bir kameraya sahip olan gözlükte minyatür sensörler ve iletişim modülleri dahil olmak üzere toplam 497 bileşen bulunuyor. Gerçek zamanlı metin ve fotoğraf çevirileri gibi işlevler de gerçekleştirebilen gözlükle ilgili bilgiler şu an için ne yazik ki bunlarla sınırlı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Smart Glasses’ın fiyatı ve satış tarihi belli oldu mu?

Geliştirilme aşamasındaki gözlüğün satış tarihi ve fiyatı ise henüz paylaşılmadı. Testlerin başarılı şekilde tamamlanması durumunda akıllı gözlüğün piyasaya sunulması bekleniyor. Akıllı gözlük için hazırlanan etkileyici tanıtım videosunu haberin devamından izleyebilirsiniz.

İlgili video

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads