Xiaomi imzalı yeni amiral gemisi iki kilit teknoloji ile geliyor

Xiaomi Mi 11 Ultra ve Mi 11 Pro
ads

Xiaomi Mi 11 Ultra ve Mi 11 Pro

Xiaomi yeni bir amiral gemisi üzerinde daha çalışıyor. İşte bu model için firmanın daha önce kullanmadığı iki teknoloji gündemde yer alıyor.

Çin merkezli sağlam kaynaklara göre önümüzdeki aylarda gelecek Xiaomi amiral gemisinde ekran altı kamera sistemi aktif olarak sunulacak.

Bu konuda uzun zamandır çalışan firma, sonunda çıkışa hazır gibi görünüyor ve Xiaomi’nin burada sunacağı deneyim çok merak ediliyor. Bu arada firmanın yeni amiral gemisinde UWB teknolojisi de olacak.

Bilmeyenler için UWB teknolojisi, konum belirleme noktasında Bluetooth LE ve WiFi’a oranla çok ama çok daha hassas çalışıyor. İç mekandaki yaklaşık 5 metrelik konum belirleme sürecini 5-10 cm seviyesine çeken teknoloji, cihazlar arasındaki radyo dalgalarının transfer zamanını ölçüyor ve böylece çok hassas konum belirleme gerçekleştirebiliyor.

Xiaomi’nin bu yeni amiral gemisi tam olarak ne olacak henüz kesin değil. Ancak biliyorsunuz firmadan uzun süredir bir Xiaomi Mi Mix 4 bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi bugün hızlı şarj konusunda gündemdeydi

Xiaomi’nin yukarıda bahsettiğimiz gelecek yeni amiral gemisi telefonunda tam 200W kablolu ve 120W kablosuz hızlı şarj ihtimali de bulunuyor.

Bu HyperCharge adı verilen bu hızlı sistemi, firma tarafından aktarıldığı kadarıyla 200W güçte tamamen boş 4.000 mAh pili sadece 8 dakika içerisinde yüzde 100 doldurabiliyor.

120W kablosuz tarafta ise tamamen boş 4.000 mAh pilin sadece 15 dakika içerisinde yüzde 100 doldurabildiği aktarılıyor.

Firmaya göre 200W üzerinden yapılacak 800 şarj sonrasında pil kapasitesi / pil sağlığı yüzde 80’in üzerinde kalıyor. Bunun sektör geneline oranla daha yüksek olduğu aktarılıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlgili Video

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads