WhatsApp, çoklu cihaz özelliğini Türkiye’de kullanıma sundu!

ads


Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bir süre önce çoklu cihaz desteğini kullanıma sunmuştu. Henüz beta sürecinde olan özellik çoğu kullanıcıya dağıtılmaya başlamıştı. Bu bağlamda artık Türkiye sınırlarına da girdi. Böylece kullanıcılar artık telefonda internet bağlantısı gerekmeden WhatsApp’ı kullanmaya devam edebiliyor.


WhatsApp’tan ses kaydı dinlemeyi sevmeyenlere müjde!

WhatsApp’tan ses kaydı dinlemeyi sevmeyenlere müjde!

WhatsApp uygulamasında ses kaydı dinlemek bazılarınız için yorucu olabilir. Neyse ki geliştirilen bir özellik bunu çözüyor.

WhatsApp çoklu cihaz desteği Türkiye’de

WhatsApp üzerinden birisiyle konuşmanız için web tarayıcısından da yararlanabiliyorsunuz. Bu noktada kullanıcıya yerine göre daha fazla kolaylık sunuyor. Ancak önceden telefonunuzun interneti kapalı olduğunda bilgisayarınız üzerinden anlık mesajlaşma uygulamasına erişim sağlanmıyordu.

WhatsApp çoklu cihaz desteği

WhatsApp, beta süreciyle getirdiği çoklu cihaz desteği sayesinde eşleştirme imkanı tanıdı. Böylece kullanıcılar telefonlarını bilgisayarlarıyla eşleştirerek bağlantıda kalmaya devam etti. Bunun yanı sıra uygulama artık mesajları direkt bilgisayara indirerek yine bağlantı kesilmesi gibi durumlara imkan vermiyor.

Çoklu cihaz desteğinin kullanım şartları

WhatsApp‘ın beta olarak kullanıma sunduğu çoklu cihaz desteği birtakım çeşitli durumları içeriyor:

  • WhatsApp uygulamasını aynı anda en fazla 4 ikincil cihaza kadar kullanabiliyorsunuz.
  • WhatsApp hesabınıza tek seferde sadece bir tane telefon bağlayabilirsiniz.
  • WhatsApp hesabınızı kaydetmeniz ve kullanacağınız yeni cihazlarınızı telefonunuza bağlamanız gerekiyor.
  • Akıllı telefonunuzu 14 günden fazla kullanmazsanız bağlı cihazların bağlantısı etkisiz hale geliyor.
WhatsApp çoklu cihaz desteği

Test süreci devam ediyor

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması hala desteğin test sürecine devam ediyor. Bu noktada ne zaman kararlı sürüme geleceği konusunda ortada net bir kanı yok. Ancak size Bağlı Cihazlar bölümünde betaya katılma konusunda bir buton geldiyse aşağıdaki haberimizde yer alan yolları izleyebilirsiniz.


WhatsApp’ta çoklu cihaz dönemi başladı! Peki nasıl kullanılır?

WhatsApp’ta çoklu cihaz dönemi başladı! Peki nasıl kullanılır?

WhatsApp çoklu cihaz desteği kademeli olarak erişime açıldı, peki ya nasıl kullanılır? Çoklu cihaz nedir, ne işe yarar? Detaylıca anlattık.

Sizler WhatsApp‘ın getirdiği çoklu cihaz desteği hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi ihmal etmeyin!Source link

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads