Twitter, Clubhouse’u almak istemiş; işte ilginç detaylar

Clubhouse
ads

Clubhouse

Sosyal medya devlerinden Twitter, ortaya çıktığı kadarıyla kısa süre önce Clubhouse’u almak istemiş. İşte ilginç konuda öne çıkanlar;

Clubhouse, biliyorsunuz son dönemin en büyük patlama yapan uygulamalarından oldu. Sadece iOS tarafında özel olan davetiye temelli uygulama, milyonların cihazına giriş yaptı.

Yakında Android tarafına da girecek olan sesli sohbet temelli Clubhouse, bir ara Twitter’ın da sahibi olmak istediği bir uygulama olmuş. Hatta Twitter tarafının bunun için 4 milyar doları gözden çıkardığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Ancak daha sonra nedeni bilinmeyen durumlardan dolayı Twitter’ın Clubhouse’ı almaktan vazgeçtiği gelen bilgiler arasında.

Yüksek ihtimalle Twitter’ın yatırımcıları böyle bir büyük bir parayı firmanın vermesini istemedi. Çünkü Twitter’ın hali hazırda benzer temelde çalışan Spaces isimli bir sistemi bulunuyor.

Firma yüksek ihtimalle 4 milyar dolar vermek yerine bu sistemi öne çıkarma kararı aldı. Biliyorsunuz Twitter Spaces şu an aktif olarak bazı kişilerde yer alıyor, geniş çaplı testler yapılıyor.

Bu arada Clubhouse’a rakip olarak uygulama geliştiren başka isimler de bulunuyor. Bunlar arasında Facebook, Microsoft ve Spotify gibi devler yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter hamlesi dikkat çekerken, kısa süre önce Clubhouse için para gönderme dönemi başlamıştı

Evet artık Clubhouse içerisinde beğenilen içerik üreticiye para gönderilebiliyor. Yurt dışında başlayan süreçte Clubhouse’ın bir kesintisi de olmuyor.

Burada sadece ödeme sistemini üstlenen aracı firmanın ufak bir ödeme işlem kesintisi oluyor. Firma bu sayede öne çıkan içerik üreticileri desteklemeyi hedefliyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy A52 modelinin bir de içine bakın

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads