Türkiye’de üretilen Ford F-Max donmuş göl üzerinde hız rekoru kırdı

Ford F-Max
ads

Ford F-Max

Pazara sunulduğu ilk dönemden itibaren kazandığı ödüllerle dikkat çeken Ford F-Max, bu kez de bir dünya rekorunun altına imzasını atıyor.

Ağır ticari sektöründe, Ford Otosan mühendislerinin sıfırdan geliştirerek üretilen “2019 Uluslararası Yılın Kamyonu” (ITOY) ödüllü F-Maz bir ilke daha imza attı. Rusya’da 2011 yılından bu yana Dünya’nın en derin gölü olan Baykal Gölü’nde FIA ​​(Uluslararası Otomobil Federasyonu) ve RAF (Rusya Otomobil Federasyonu) tarafından düzenlenen “Hız Günleri” (Days of Speed on the ice of Lake Baikal) etkinliğinde yer alan Ford Trucks, Rus kadın Ralli Şampiyonu Ilona Nakutis’in sürdüğü Ford F-MAX ile hız rekoru kırdı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford F-Max beklentileri aşan performansıyla zihinlerde yer edindi

Ağır ticari araç segmentinde donmuş Baykal Gölü üzerinde 134 km/h hıza ulaşarak bir ilke imza atan F-MAX, ayrıca fren testi de gerçekleştirdi. 80 km/h hızla gerçekleştirilen fren testinde, F-MAX buz üzerinde 169,45 metrelik fren mesafesine ulaşmayı başardı. Etkinliğin organizatörü ve 18 kez Rus motor sporları şampiyonu olan Andrey Leontyev, “Ford Trucks F-MAX sadece yeni bir hız rekoru denemekle kalmadı, aynı zamanda beklentilerimizi ciddi ölçüde aşan sonuçlar da gösterdi. Bu eşsiz deneyimin Ford Trucks için faydalı olmasını umarak, iş birliğimizi sürdürmek istiyoruz” ifadeleriyle sürecin çok keyifli olduğunu dile getirdi. Sözü daha fazla uzatmadan sizleri etkinliğin görüntüleriyle baş başa bırakalım.

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads