Tokat’ta gelinliği yanan kadın nikah masasına elbisesiyle oturdu

Tokat'ta gelinliği yanan kadın nikah masasına elbisesiyle oturdu
ads

Tokat’ta dün gece iki müstakil evde yangın çıktı. Kullanılamaz hale gelen evlerin birinde düğün hazırlığı yapan Leyla Mert’in çeyizi de zarar gördü. Gelinliği yandığı için nikahına günlük kıyafetle katılmak zorunda kalan Mert, “Çeyizim kullanılamaz hale geldi, çok üzüldüm. Gelinliğimi giyemedim” dedi. Yangını çıkardığından şüphelenilen R.M. ise gözaltına alındı.

DHA’da yer alan habere göre, Tokat’ta dün gece iki evde meydana gelen yangında, düğün hazırlığı yapan Leyla Mert’in çeyizi de zarar gördü. Cuma günü baba evinden ayrılacak olan Leyla Mert, bugün yapılan nikah törenine, yangında gelinliği yandığı için gelinliksiz katıldı.

1 SAAT SONRA SÖNDÜRÜLDÜ

Kemer Mahallesi’nde dün saat 23.30 sıralarında Mehmet Mert’in kızı Leyla Mert’in 3 gün sonra yapılacak düğünü için yakınlarının toplandığı sırada bitişikteki kardeşi Hüseyin Mert’e ait tek katlı müstakil evde yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler, Mehmet Mert’e ait müstakil eve de sıçradı. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Yaklaşık 1 saatlik çalışmanın ardından yangın söndürüldü.

1 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Yangında, cuma günü düğünü olacak olan Leyla Mert’in çeyizi de yandı. Ev sahipleri gün içerisinde kavga ettikleri ve kendilerinden şikayetçi olan yeğenleri R.M.’nin yangını çıkarmış olabileceğini öne sürdü. İddia üzerine R.M. bugün polis tarafından gözaltına alındı.

“ÇOK ÜZÜLDÜM, GELİNLİK GİYEMEDİM”

Cuma günü baba evinden ayrılacak olan Leyla Mert, bugün yapılan nikah törenine, yangında gelinliği yandığı için gelinliksiz katıldı. Murat Oy ile Belediye Nikah Salonunda nikahları kıyılan Leyla Mert, “Çeyizim kullanılamaz hale geldi, çok üzüldüm. Gelinliğimi giyemedim” diye konuştu.

“İNŞALLAH DAHA GÜZEL GÜNLERİMİZ OLACAK”

Damat Murat Oy ise, “Buruk bir mutluluk var içimizde, inşallah daha güzel günlerimiz olacak. Bugünü atlatacağız hep beraber. Gelinlik giyemedi, kader böyleymiş. Birileri bunu layık gördü, biz de yaşayacağız. Gelinliği hasar gördü biraz yandığından dolayı giyemedi” dedi.

“KUNDAKLAMA VAR, ŞİKAYETÇİ OLDUK”

Olaydan dolayı üzgün olduklarını belirten Mehmet Mert, “Kızımın çeyizi buradaydı. Hepsi telef oldu. Bugün mutlu günümüzdü. Bugün kızımın nikah günü vardı. Dün akşam evimiz yandı, mağduruz. Gelinliği de yandı. Nikah elbisesini de giyemedi. Tabi zor durumdayız. Şu anda söyleyecek bir şeyim yok. Yapan belli, kundaklama var. Şikayetçi olduk, gereken adli işlemler yapılıyor. Evin durulacak hali yok. Tabi insanların yardımcı olmasını bekliyoruz. Kızım yuva kuruyor, biz de gerekeni yapacaktık. Her şeyimiz boş oldu gitti. Kızıma annesinin, benim yaptığımız hediyeler vardı. Hepsi telef oldu. Kullanamaz da giyemez de ufak tefek altınları vardı. Bazıları kolunda takılı, bazıları da kayboldu” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads