TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Abdullah Avcı’yı haklı buldu; Beşiktaş’ın ödeyeceği bedel açıklandı

TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Abdullah Avcı'yı haklı buldu; Beşiktaş'ın ödeyeceği bedel açıklandı
ads

TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Beşiktaş’ın Abdullah Avcı’ya toplam 17 milyon 860 bin TL ödemesine karar verdi. 10 Haziran 2019’da Beşiktaş ile sözleşme imzalayan Abdullah Avcı, 20 Ocak 2020’de ise görevine son verilerek siyah-beyazlılardan ayrıldı.

Beşiktaş’tan KAP’a yapılan açıklama şu şekilde;

“Şirketimize bugün tebliğ edilen Uyuşmazlık Çözüm Kurulu Kararı’na göre, Futbol A Takımımız eski Teknik Direktörü Sn. Abdullah Mucip Avcı tarafından açılan feshin haksızlığının tespiti ve mahrum kaldığı fesih tazminatı ile yargılama giderinin Şirketimizden tahsili konusunda, Uyuşmazlık Çözüm Kurulu tarafından; yapılan feshin haksızlığının tespitine, dava kabulu ile 17.340.000 TL fesih tazminatının fesih tarihi olan 29.01.2020 tarihinden itibaren fiili ödeme tarihine kadar işleyecek yasal faiziyle birlikte davalıdan (Şirketimiz) alınarak davacıya verilmesine ve 520.200 TL yargılama giderinin davalıdan alınarak davacıya verilmesine Tahkim Kurulu’na müracaat yolu açık olmak üzere karar verilmiştir.

Anılan karara ilişkin olarak Şirketimizce Tahkim Kurulu müracaatı dahil olmak üzere tüm yasal haklarımızın kullanacağımızı kamuoyunun bilgilerine sunarız.”

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads