Sokağa çıkma kısıtlamasında sokaklar sessizliğe büründü

Sokağa çıkma kısıtlamasında sokaklar sessizliğe büründü
ads

Eskişehir, Kütahya ve Bilecik’te sokaklar boş kaldı.

Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı koronavirüs haritasında “çok riskli” iller arasında yer alan Eskişehir, Kütahya ve Bilecik’te hafta sonunu içeren sokağa çıkma kısıtlaması başladı. Kısıtlamanın başlamasıyla cadde ve sokaklar boş kaldı.

Sağlık Bakanlığı’nın 20- 26 Mart haftasına ilişkin açıkladığı koronavirüs risk haritasında vaka oranı 100 bin kişide 225,12 seviyesine yükselen Eskişehir’de sokağa çıkma yasağı saat 21.00’da başladı. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kentin önemli kavşaklarında güvenlik tedbirleri aldı. Yasakla beraber cadde ve sokaklar kısa sürede boşaldı. Yasaktan muaf olanlar dışında genel olarak kentte yasağa uyulduğu gözlendi. Sokağa çıkma kısıtlaması pazartesi sabah saat 05.00’e kadar sürecek.

Kütahya ve Bilecik ‘çok riskli’

Sağlık Bakanlığı verilerine göre nüfusu yaklaşık 220 bin olan Bilecik’te vaka oranları 100 binde 227,69 olurken, 580 bin nüfuslu Kütahya’da ise 153,12’e yükseldi. Koronavirüs haritasında çok riskli iller arasında yer alan Kütahya ve Bilecik’te hafta sonunu içeren sokağa çıkma yasağı saat 21.00’da başlarken, iki kentte de sokaklar kısa sürede boşaldı. Bilecik ve Kütahya Emniyet Müdürlüğü personeli de önemli kavşaklarda görev yaparak kişiler ve trafikteki araçlar üzerinde denetimler gerçekleştirdi.

Sokağa çıkma kısıtlamasında sokaklar sessizliğe büründü

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads