Samsung’dan sağlık sektörüne önemli destek

Galaxy
ads

Samsung, Galaxy İleri Dönüşüm Programı sayesinde, kullanılmayan Galaxy akıllı telefonlarını önemli cihazlara dönüştürüyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Samsung, kullanılmayan Galaxy telefonlarını tıbbi teşhis kameralarına dönüştürüyor. Bu cihazlar Vietnam, Hindistan, Fas ve Papua Yeni Gine’de yeterli sağlık hizmeti alamayan insanların desteklenmesi için kullanılıyor.

Galaxy İleri Dönüşüm Programı, doğru teşhisle dünya çapında yaklaşık 1 milyar vakaya ulaşan ve önlenebilir olan görme kayıplarının tedavi edilmesine destek oluyor.

Dünya Sağlık Örgütü’ne (DSÖ) göre, dünyada en az 2,2 milyar insan görme bozukluğu türlerinden herhangi birini yaşarken bu vakaların neredeyse yarısı önlenebiliyor veya tedavi edilebiliyor.

Samsung 2017 yılında Galaxy İleri Dönüşüm Programı’nı başlattı. Bu program sayesinde, kullanılmayan Galaxy akıllı telefonlar Eyelike isimli taşınabilir bir göz dibi (fundus) kameranın beyni olarak işlev görüyor ve bu kamera gözde daha üst düzey tanı yapmayı sağlayacak şekilde bir lens eklentisine bağlanıyor. Bu esnada akıllı telefon görüntüleme amacıyla kullanılıyor.

Uygun maliyetli tanı kamerası, hastalarda diyabetik retinopati, glokom ve yaşa bağlı maküler dejenerasyonu gibi körlüğe yol açabilecek durumların tespitine yönelik tarama gerçekleştirebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung konu hakkında açıklamada bulundu

Samsung Electronics Mobil İletişim Sürdürülebilirlik Yönetimi Ofisi Başkan Yardımcısı Sung-Koo Kim, konuyla ilgili şunları söyledi: “Dünyanın farklı yerlerinde insanlar temel sağlık hizmetlerine erişmekte zorluk yaşıyor. Biz de Samsung olarak toplum için pozitif etki oluşturabilmek ve daha sürdürülebilir uygulamaları hayata geçirmek amacıyla akıllı ve yenilikçi çözümler geliştirme fırsatı yakaladık. Bu programla birlikte Samsung olarak teknolojinin insan yaşamını zenginleştirdiği ve herkes için daha eşit, daha sürdürülebilir bir geleceğin mümkün olduğu bir dünya için önemli bir adım atıyoruz.”

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin fütüristik telefon modeli ile tanışın

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads