Realme de uyardı: Akıllı telefon fiyatları için artış kapıda olabilir

realme GT Neo
ads

realme GT Neo akıllı telefon

Xiaomi yetkilisi sonrasında Realme yetkilisi de kötü bir açıklamada bulundu. Bunun arkasında telefon fiyatları yer alıyor.

Daha önce de aktardığımız üzere son aylarda tüm dünyada bir işlemci üretim sorunu yaşanıyor. Firmalar Covid-19’un etkisi ve yüksek talep nedeniyle işlemci yetiştiremiyor.

İşte bu durumun telefon tarafını da ciddi şekilde etkileme ihtimali bulunuyor. Kısa süre önce konulan Xiaomi başkanı Wang Xiang, bu konuda bir uyarı yapmıştı. Xiang, bu durum nedeniyle önümüzdeki dönemde telefon fiyatlarının artabileceğini açıklamıştı.

Benzer bir açıklama şimdi de üst düzey Realme yetkilisi Xu Qi’den geldi. Qi, akıllı telefon fiyatlarının 2021’in ikinci yarısında artabileceğini belirtti. Qi, bunun arkasındaki nedeni çip ve pil gibi parçaların eksikliği olarak görüyor.

Xiaomi tarafı artan üretim maliyetlerinin işlemci fiyatlarını artıracağını belirtiyor ve bunun bağlı olarak telefon fiyatlarına da yansıyabileceğini söylüyor. Realme tarafı da daha az parçanın fiyatları artıracağına kesin gözüyle bakıyor.

Firmalar düz bir mantıkla ne kadar çok parça üretirse o kadar düşük fiyata satabiliyor. Bu olmadığı zaman da eski fiyatlara dönüş ya da indirimsiz satışlar başlayacak gibi görünüyor. Bu da elbette son kullanıcı için üzücü görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı telefon almak isteyenler çok da beklemesin

Şimdilik süreç hakkında kimse yüzde 100 konuşamıyor ancak yine de yeni telefon bakanların çok beklememesinde fayda bulunuyor.

Ancak sektörde fiyat konusunda güzel şeyler de olmuyor değil. Örneğin Samsung dün akşam yurt dışı için Galaxy Z Fold 2‘nin fiyatına 200 dolar gibi bir kalıcı indirim yaptı.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads