Ortaya çıkan Huawei P50 prototipi tasarımda kafaları karıştırdı

Huawei P50
ads

Huawei P50

En son haziran ayına kaldıkları yönünde bir bilginin geldiği Huawei P50 ailesinin ana modeli için şaşırtan prototip ortaya çıkmış durumda.

Huawei P50 ailesi P50, P50 Pro ve P50 Pro Plus modellerinen oluşacak. İşte bu modellerden normal P50 için hazırlanan prototip, karşımıza biraz daha farklı bir tasarım çıkarıyor.

Burada en büyük fark arka kamera modülü oluyor. Bu telefonda sola yaslanan yuvarlak bir kamera modülü yer alıyor. Daha önce ortaya çıkan P50 görsellerinde ise yukarıda gördüğünüz gibi devasa bir kamera modülü yer alıyordu.

Bu cihaz elbette adı üstünde bir prototip. Yani Huawei’nin modeli aşağıdaki değil yukarıdaki gibi bir arka tasarımla karşımıza çıkarma ihtimali halen masada yer alıyor.

Huawei P50

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P50 ailesi ile Android rafa kalkabilir

Yeni modellerin direkt olarak firmanın kendi işletim sistemi olan Harmony OS üzerine kurulma ihtimali bulunuyor.

Bu henüz yüzde 100 kesin değil ancak birçok sızıntı buna işaret ediyor. Bunun arkasında da ABD ambargosu yer alıyor. Huawei halen telefonları için Google lisanslı alamıyor.

Bu yüzden de Huawei telefonlarda “normal yollarda” Google servisleri ve uygulamaları çalışmıyor.

Biliyorsunuz firma ambargo yüzünden sadece kendi işletim sistemini değil, App Gallery isimli kendi uygulama marketini kurdu. Bu markette şu an Türkiye’de bilen birçok popüler uygulama bulunabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads