OPPO ve Vivo’dan dikkat çeken iki yeni telefon geliyor

OPPO ve Vivo
ads

OPPO ve Vivo

Türkiye’de yer alan firmalar OPPO ve Vivo, kapalı kapılar ardında birçok telefon geliştiriyor. Bunlardan ikisi gündem olmuş durumda.

Söylendiği kadarıyla OPPO, herhangi bir USB portuna sahip olmayan bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Ancak bu telefonun yine de kablo üzerinden şarj edilebileceği aktarılıyor.

Bunun arkasında da firmanın kendi geliştirdiği özel şarj altyapısı yer alacak gibi görünüyor. Firma telefona manyetik temelli özel bir bağlantı sistemi kuracak bilgisi gündemde yer alıyor.

Portsuz telefonlar konusunda Apple da adımlar atıyor. Firmanın iPhone’lara getirdiği MagSafe şarj sistemi bunun başlangıcını oluşturuyor.

OPPO’nun bu bahsi geçen telefonda selfie kamerasını ekran altına alma ihtimali de bulunuyor. Vivo’dan ise yakında NEX 5 modeli gelecek söylentisi gündemde.

Bu telefonun dört kenardan kavisli tasarımı benimsediği ve selfie kamerasını ekran altına alacağı aktarılıyor. Pazarın yenilikçi isimleri arasında yer alan Vivo, fütüristik modelleri hazırlama konusunda da birçok rakibini geride bırakıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO ve Vivo imzalı telefonlar merak uyandırıyor

Bu arada her ikisi isimden de 2021’de hemen hemen kesin olarak bir katlanabilir telefon modeli geliyor.

Firmalar bu modeller ile Huawei, Samsung ve Xiaomi’ye rakip olmaya hazırlanıyor. 2021’de Google’dan da bir katlanabilir telefon gelecek bilgisi gündemde yer alıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy A52 modelinin içine yakın bakış

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads