Nokia X20 ve X10 tanıtıldı; işte fiyatları ve öne çıkan özellikleri

Nokia X20
ads

HMD, kısa bir süre önce detayları ortaya çıkan Nokia X20 ve X10 modellerini resmen görücüye çıkardı. 3 yıl güncelleme desteğiyle gelen modeller amiral gemisi akıllı telefonlar kadar güçlü olmasa da çoğu kullanıcı için yeterli performansa sahip.

X20 mdelinin mayıs ayında 349 eurodan, X10 modelinin ise haziran ayında 310 eurodan satışa sunulması bekleniyor. Her iki modelde de Qualcomm’un Snapdragon 480 işlemcisi yer alıyor. 5G desteğine de sahip olan telefonlardan X10, 4 GB veya 6 GB RAM seçeneğiyle satın alınabiliyor. Daha üste konumlanan X20 modeli ise 6 GB veya 8 GB RAM seçeceğini kullacılara sunuyor. X10 modelinin depolama seçenekleri arasında 64 GB ve 128 GB yer alırken, X20 sadece 128 GB depolama seçeneğine sahip. Kamera tarafına bakıldığında X20 modeli göze çarpıyor. Telefonda 64 megapiksel ana kameraya, 5 megapiksel ultra geniş açı, 2 megapiksel makro ve 2 megapiksel derinlik kameraları eşlik ediyor. Telefonun ön tarafında ise 32 megapiksellik bir kamera mevcut. Bu kamera sayesinde kullanıcıların detaylı selfie çekimler yapabileceğini söylemek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia X20 ile birlikte X10 da kamera performansıyla dikkat çekiyor

X10 ise 48 megapiksel ana kamera, 5 megapiksel ultra geniş açı, 2 megapiksel makro ve 2 megapiksel derinlik kameraları yer alıyor. Telefonun ön tarafında ise 8 megapiksel bir kamera karşımıza çıkıyor. Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0 ve NFC ise telefonların bağlantı seçenekleri arasında. USB-C destekleri telefonlarda 3.5 mm kulaklık girişi de yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin akıllı telefon fabrikası ile tanışın

N

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads