Nokia, iki yeni temel ihtiyaçlara yönelik telefon tanıttı

Nokia C20 Plus
ads
Nokia C20 Plus

Nokia C20 Plus

Nokia C01 Plus

Arkasında HMD Global’in yer aldığı Nokia markasından iki yeni akıllı telefon modeli geldi. Firma alt seviyeyi doldurmayı sürdürüyor.

Nokia pazarda yer almaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda birçok yeni telefon ve bir kablosuz kulaklık tanıtan firma, bu sefer C20 Plus ve C01 Plus modelleriyle karşımızda.

İki telefon modeli de temel ihtiyaçlara odaklanıyor. Bu açıdan çok dikkat çekmeyen telefonlar, Android 11 Go Edition üzerine kuruluyor.

Ortak olarak Unisoc imzalı basit işlere özel işlemcilere sahip telefonlardan C20 Plus, damla çentikli yapısı ve nispeten ince çerçeveleriyle daha modern görünüyor. C01 Plus ise kalın çerçeveleriyle çağın çok gerisinde kalıyor.

C20 Plus, 6,5 inç HD+ LCD ekranla gelirken, C01 Plus modelinde 5,45 inç HD+ LCD ekran kullanılıyor. Temel seviye kameralar ile donatılan telefonlardan üstte yer alan C20 Plus 4.950 mAh pille geliyor.

Nokia imzalı yeni telefonların fiyatları ise beklendiği gibi düşük seviyede. C20 Plus için fiyat 110 dolar seviyesinde. C01 Plus ise 90 dolara elde edilebiliyor. Bu modellerin ileride Türkiye’de satılma ihtimali de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia markasının yeniden öne çıkma şansı var mı?

Maalesef şimdilik Nokia’nın yeniden öne çıkabileceği hiçbir senaryo bulunmuyor. Xiaomi ve OPPO gibi firmaların modelleri karşısında artık Nokia’lar ses getiremiyor.

Huawei’nin düşen pazar payından yararlanma şansı varken son dönemde çok sessiz kalan Nokia, bunu kolay kolay da değiştirebilecek gibi görünmüyor.

Diğer Çin merkezli firmalar alanda inanılmaz iddialı hale gelmiş durumda. Aynı zamanda Samsung’un çok sayıda çözümü de Nokia’ya artık bir boşluk bırakmıyor.

İlginizi Çekebilir

Zorlu şartlara özel elektrikli motosiklet

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads