Magic Keyboard ve trackpad’i bir araya getiren patent

Apple
ads

Apple

Apple yeni bir patent başvurusunda daha bulundu. 9to5Mac internet sayfasının aktardığı habere göre Apple tarafından başvurulan patent, Magic Keyboard ve Trackpad’i  bir araya getiriyor. Patentte Apple Pencil desteğinde de söz ediliyor.

Apple Pencil desteği sayesinde Mac dizüstü bilgisayarlarının Wacom cihazlarına ihtiyaç duymadan trackpad üzerinden rahatlıkla çizim yapabileceği görülüyor. Burada aktarılan farklı bir bilgi de bulunuyor. Trackpad alanı haricinde yeni dizüstü modellerinde tüm yüzeyin bir panele sahip olacağı ve bu sayede çizim yapan kullanıcılara daha fazla alan sunulacağı dile getiriliyor. Özellikle çizim yapan kullanıcılar için bu haber önemli görünüyor. Patentte ayrıca tuşların çevresine ve klavyenin içine sıvı girişini önlemek için yeni bir klavye diziliminden de bahsediliyor. Bu sayede klavyeye sıvı teması olduğunda herhangi bir sorun yaşanmayacağı ifade ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple yeni bir deneyimi daha kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor

Geliştirilmiş klavye desteği sayesinde kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunulması bekleniyor. Daha önce ortaya çıkan patentlerde olduğu gibi bu patentin de kullanıma sunulup sunulmayacağı ise belirsizliğini koruyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin fütüristik telefon modeli ile tanışın

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads