Jeff Bezos ve kardeşinin uzaya gideceği tarih belli oldu

ads


Bir dönem ABD ve Sovyetler Birliği arasında yaşanan uzay yarışları, bugünlerde Tesla ve Blue Origin arasında devam ediyor. Elon Musk‘ın sahibi olduğu şirket Mars görevleri ve kolonizasyonu üzerinde çalışırken, Jeff Bezos tarafından yönetilen şirket turistik ticari uzay uçuşları hedefliyor.

İlk olarak hangi milyarderin hedeflerine erken ulaşıp ötekini geride bırakacağı merak konusuyken, Jeff Bezos beklenmedik bir atak yaptı. Gelen bilgilere göre ünlü milyarder önümüzdeki ay kardeşiyle birlikte ilk uzay yolculuğuna çıkıyor.


Elon Musk eleştirilere emojili tepki verdi

Elon Musk eleştirilere emojili tepki verdi

Elon Musk tüm tepkilere rağmen kripto para açıklamalarından ve paylaşımlarından vazgeçecek gibi durmuyor.

Jeff Bezos 20 Temmuz’da uzaya gidiyor

Haberi takipçilerine Instagram üzerinden duyuran Jeff Bezos, “Beş yaşımdan beri uzaya seyahat etmeyi hayal ediyorum. 20 Temmuzda kardeşimle o yolculuğa çıkacağım. En büyük macera, en yakın arkadaşımla.” ifadelerini kullandı. Böylelikle dünyanın en zengin ikinci insanının uzaya çıkacağı tarih kesinleşmiş oldu.

Ünlü milyarderin kardeşi, Mark Bezos da bu yolculukta yanında olacak. Aynı zamanda yapılacak olan halka açık müzayedenin galibi de iki kardeş katılacak. Bezos bizzat katılacağını açıklamadan önce açık artırmada teklifleri 2.8 milyon dolardan başlıyordu. Ancak dünyanın en zengin insanlardan biriyle bu deneyimi paylaşmanın fiyata etki etmesi bekleniyor.

Jeff BezosSource link

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads