İzmir’de koronavirüs baskını: 110 bin lira ceza

İzmir’de koronavirüs baskını: 110 bin lira ceza
ads

İzmir’de koronavirüs tedbilreri kapsamında kapalı olması gereken eğlence mekanında 22 kişiye ceza uygulandı.

İzmir’de yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında kapalı olması gereken bir eğlence mekanına baskın yapıldı. Baskında sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ve eden tedbirlere uymayan 22 kişiye ve iş yerine toplam 110 bin lira para cezası uygulandı.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, dün gece saatlerinde koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olması gereken eğlence mekanının açık olduğunu ve içeride müşterilerin bulunduğunu tespit etti.

Mekana baskın yapan polis ekipleri, hem sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden hem de sosyal mesafe kurallarına uymayan 22 kişiye işlem yaptı. 22 kişiye sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal etmek, sosyal mesafe kuralına uymamak 69 bin 600 lira, mekanda sigara içen 2 kişiye ise 300 lira para cezası kesildi.Haftalık vaka tablosu açıklandı!Haftalık vaka tablosu açıklandı!

İŞ YERİNE CEZA

Polis, iş yerine de kısıtlama saatlerinde faaliyet göstermekten 25 bin lira, ruhsata aykırı faaliyet göstermekten 10 bin lira ve mekanı denetime elverişsiz hale getirerek kapının kilitlendiği gerekçesiyle 5 bin lira olmak üzere toplam 110 bin 260 lira para cezası kesti. Kurallara uymayan mekanın mühürleneceği öğrenildi. Öte yandan, İzmir koronavirüs vaka sayılarına göre, çok yüksek riskli iller arasında yer alıyor.

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads