iPhone 13 servis ücretleri açıklandı! – Teknoloji Haberleri

ads


Apple, dün California’da düzenlediği etkinlikte yeni iPhone 13 serisi, Watch Series 7, yeni iPad gibi pek çok ürünlerini sergiledi. Daha güçlü bir işlemci, gelişmiş kamera özellikleri ve revize edilmiş tasarımla gelen iPhone 13 serisi, etkinliğin en dikkat çeken ürünleri oldu.

iPhone 13 serisinin piyasaya çıkmasından hemen sonra Apple, geçtiğimiz yılki modellerden; iPhone 12 Pro/Max ve XR modellerinin üretimlerini de durdurdu. Tüm bu gelişmelere ek olarak yeni iPhone’ların ekran onarım ve pil değişim ücretleri de belli oldu.


Apple California Streaming etkinliğindeki önemli duyurular

Apple California Streaming etkinliğindeki önemli duyurular

Apple’ın California Streaming etkinliği geride kaldı. iPhone 13 serisinin başrolde yer aldığı lansmanda gösterilen önemli ürünleri derledik.

iPhone 13 serisinin onarım ücreti, satışa çıkmadan belli oldu

Yeni iPhone 13 serisi 17 Eylül tarihinden itibaren ön siparişe sunulacak. Cihazların henüz satışlarına birkaç gün kala Apple, ekran değişim ve pil değişim ücretlerini açıkladı. Buna göre garanti dışında kalan iPhone 13 serisinin ekran değişim ücreti sırasıyla şöyle olacak:

Apple’ın iPhone 13’lerin ekranı için belirlediği ücretler yukarıdaki gibi. Ancak bu fiyatlar AppleCare+ satın alan kullanıcıları için yalnızca 30 dolar. Yani AppleCare+ alan kullanıcılar her ne olursa olsun ekran değişimini 30 dolarlık bir maliyetle yaptırabilecek.

Öte yandan pil değişim ücreti de yine belli oldu. Buna göre iPhone 13’lerin pil değiştirme maliyeti 69 dolar olarak açıklandı. Ancak AppleCare+ satın alınması durumunda bu değişimler ücretsiz olarak yapılacaktır. 

Apple’ın ekran ve pil için belirlediği değişim ücretleri şimdilik bunlar. Fiyatların ülkemizde de aynı rakamlara sahip olup olmayacağı bilinmiyor. Detaylar önümüzdeki günlerde netlik kazanacaktır. Source link

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads