İnsanlar UFO'ları Neden Bu Kadar Çok Seviyor?

ads

Bilim kurgu yazarı F. Brett Cox, son kitabında yer alan “It Came From the Sky” ve “The Sexual Component of Alien Abduction” gibi kısa öykülerde UFO fenomenini araştırdı. Tüm Keşiflerimizin Sonu. Ancak UFO hikayelerini ne kadar sevse de, konu uzaylı ziyaretçiler fikrine geldiğinde kesin bir şüphecidir.

Cox, "UFO'lar"dan "tanımlanamayan uçan cisimler" olarak bahsediyorsanız, "UFO var mı?" diye sorarsanız, o zaman kesinlikle vardır" diyor Cox. Geek'in Galaksi Rehberi dijital ses dosyası. "Yıllar içinde açıklanamayan vakaların yüzde beşi her zaman vardır. Ama o zaman 'Bu UFO'lar uzaylı ziyaretçiler mi?' diye sorarsanız, cevabım 'neredeyse kesinlikle hayır' olur.”

Cox, UFO ile ilgili fenomenler hakkında önemli bir kitap kütüphanesi biriktirmek için onlarca yıl harcadı. Lemurya: Pasifik'in Kayıp Kıtası. “UFO alt kültüründen büyüleniyorum” diyor, “sadece onunla birlikte gelen tüm cihazlar ve UFO fenomeninin tarihi – özellikle bu ülkede – ve onunla ilişkili insanlar. Bu yüzden her zaman bununla derinden ilgilendim. ”

Cox çocukken bilimkurgu fanzinlerine katıldı ve bir keresinde bir mektup aldı. Richard Tıraş Makinesi"Tıraş Makinesi Gizemi" hikayeleri UFO çılgınlığını başlatmaya yardımcı oldu. Mektup, Shaver'ın Deros adlı uğursuz bir yeraltı medeniyetinin kanıtı olduğunu iddia ettiği kaya resimleri içeriyordu. Cox, “15 yaşında bile 'Eh, bu garip' diye düşündüm” diyor. "Richard Shaver'la olan yazışmalarım da bu kadardı çünkü -yıllarımdan daha akıllıca- cevap yazmadım."

Cox ayrıca UFO kaçırma hakkında bir roman üzerinde çalışıyor, ancak olayların 6 Ocak komplo teorileri hakkında yazmayı daha karmaşık hale getirdi.

“UFO topluluğunun yönleri arasında çizilmesi gereken bir çizgi var ve QAnonve daha karanlık, daha zehirli komplo seviyeleri ”diyor. "Yani bu beni bir şeyleri yeniden düşünmeye zorladı. O özel yazma projesine asla geri dönmeyeceğimi söylemiyorum, ama bunu yaptığımda farklı düşünmek zorunda kalacağım.”

Bölüm 470'de F. Brett Cox ile yapılan röportajın tamamını dinleyin. Geek'in Galaksi Rehberi (yukarıda). Ve aşağıdaki tartışmadan bazı önemli noktalara göz atın.

F. Brett Cox, “A Bend in the Air” adlı kısa öyküsünde:

“Benden bu antoloji için bir hikaye yazmam istendi. Portallar(büyülü) portallar hakkında hikayelerdi ve ben – uzun zaman önce – için okuduklarımdan haberdar olduğum bir hikayenin başlangıcını yazmıştım (Roger Zelazny: Modern Bilim Kurgu Ustaları), sadece farklı bir şey denemek için ve onunla ne tür bir hikayenin devam etmesi gerektiğini asla çözemedim. Ama sonra portallar hakkında bir hikaye yazma sorumluluğunu aldığımda, bu onun yerine oturmasına yardımcı oldu. … Kendimi biraz gevşek bıraktığım tek yer – biraz hoşgörülü bir şekilde – hikayede kahramanın bir göreve gönderildiği bir sahne var ve bu sadece yürüme mesafesinde, bu yüzden yetkililer onu bunu yapması için gönderiyor. at, ve o yakınıyor, 'Neden bir atım olamaz?' Ve açıkçası, hikayeyi yazıyordum ve atlar hakkında fazla bir şey bilmiyorum ve düşündüm ki, 'Gerçekten zamanım yok. Bunu zamanında teslim edeceksem bunu araştır. Eh, yürüyebiliyor.' Yani bu benim açımdan tam bir amaca uygundu."

F. Brett Cox, “Tüm Keşfetmelerimizin Sonu” adlı kısa öyküsünde:

“Bu bir pandemi sonrası hikaye ve aynı zamanda birbirinden ayrılan ve içlerinden biri bu pandemi sonrası dünyada yeniden bir araya gelmek isteyen bir çift hakkında ve hikayenin arka planında çocukların rolüyle ilgili bir komplo teorisi var. Çin virüste. Şimdi, hikayede, hava yoluyla bulaşan bir virüs değil, sivrisinek yoluyla taşınan bir virüs olarak gördüm. (Covid-19 olduğunda) tek düşünebildiğim, 'Ah harika, hayatımda bir kez olsun ben bir bilimkurgu tahmini keskin nişancısıyım ve bu aklıma gelen şey mi? Harika.' … Bunu tahmin gücümün kanıtı olarak göstermeyeceğim, çünkü böyle bir şey yok, ama bilim kurgu hikayelerinde böyle şeylerin böyle olduğunu söyleyeceğim – eğer dikkat ederseniz, biraz bilginiz varsa. kendi günümüzün genel eğilimlerini anlıyorsan, bunu böyle bir senaryoya dönüştürebilirsin.”

F. Brett Cox Norwich Üniversitesi:

"Tarihsel olarak askeri bir kolej olan Norwich Üniversitesi'nde ders veriyorum – aslında Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en eski özel askeri kolejdir. Öğrencilerin büyük çoğunluğu okul için harbiyelilerin birliğindedir ve askeri üniforma giyerler ve tüm tam zamanlı, kadrolu öğretim üyelerinin de askeri üniformalı olmaları gerekir ve bize askeri rütbe ile orantılı olarak atanırız. -ya da en azından bir şekilde- akademik rütbemizle eşleşti, bu yüzden tam bir profesör olmama uyan askeri rütbem yarbay. Ve bu, temelde Norwich fakültesi olan Vermont Eyalet Milislerinin sistemi içindedir. … Yani New Hampshire işgal ederse, ilk savunma hattı biziz.”

F. Brett Cox Andy Duncan:

"(Kısa öykü koleksiyonunun) çıktıktan sonraki iki gün içinde, burada Vermont'taki arkadaşlarım arasında iki farklı insan vardı – biri üniversitedeki fakülteden. Vermont Güzel Sanatlar Koleji, diğeri tiyatro camiasından bir arkadaşımız – birbirinden bağımsız diyelim – iki farklı mekan, iki farklı zaman – ikisi de 'Kitabınızı okuyorum, çok beğendim, hikayeler güzel, ama (Andy'nin) girişi, aman tanrım bu harika! Bu çok harikaydı, bundan çok keyif aldım.’ Bu yüzden Andy'nin tanıtımının kitaptaki hikayelerden daha büyük bir hit olduğunu bildirmekten mutluluk duyuyorum, ki bu iyi. Bunu yapmasını takdir ettim. … Andy sadece plakaya çıkmakla kalmadı, aynı zamanda onu parktan dışarı vurdu ve minnettarlıkla kabul ediyorum.”


Daha Büyük KABLOLU Hikayeler

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads