İlk ciddi detaylar; yeni Kia Sportage için tasarım görünmeye başladı

Yeni Kia Sportage
ads

İki kez ertelenen tanıtım sürecinin ardından nihayet sonuna gelinen yeni Kia Sportage cephesinde, radikal tasarım parçaları görünmeye başladı.

Tıpkı kuzeni Tucson’da olduğu gibi uzun süredir aynı jenerasyonla yola devam eden Kia Sportage için artık radikal değişimlerin zamanı geldi. Hyundai grubunun tasarım bazında yakaladığı ivmeyi üzerinde taşıyacak olan Sportage, devam eden test süredinde birkaç kez kamuflajlı olarak görüntülenmişti. Bu kez kaynaklara düşen görüntüler ise yeni nesille birlikte gelecek radikal değişimleri ilk kez bu kadar net görmemize olanak tanıyor. Kısa süre önce değiştirilen logoyu üzerinde taşır şekilde gördüğümüz yeni Kia Sportage, pandeminin de etkisiyle iki kez ertelenen tanıtım sürecinin ardından kendini affettirmek konusunda şimdiden iddialı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Kia Sportage marka kimliğinin de son neslini temsil edecek

2021 yılıyla birlikte artık beşinci jenerasyonuna kavuşacak olan Sportage’dan gelen görüntüler, tasarım ekibin arka tarafta nasıl bir değişim eğrisinde olduğunu gösteriyor. Markanın yeni logosu büyük karakterlerle baskın bir şekilde konumlandırılmasının da etkisiyle ilk dikkat çeken parça. Bununla birlikte tamamen yenilenen LED stop tasarımı ve spoiler gibi detayları da şu aşamada ön planda tutabiliyoruz. Şimdilik detaylara yansımasa da aracın ön bölümünde çok daha radikal değişimlerin bizi beklediğini söyleyebiliriz. Markanın “Kaplan Burnu” olarak isimlendirdiği ön bölümü için de bir yenilenme dönemi burada bizleri karşılayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kokpitte de günümüz modern dinamiklerini karşılayacak dijital ekran ve şemanın ipuçları fotoğraflarda kendisini gösteriyor. Test süreci Almanya’da sürdürülen Sportage’ın motor ve versiyon seçenekleri de bir hayli zengin olacak. Uzun aks mesafeli versiyonunun da masada göründüğü yeni nesilde, Tucson’da gördüğümüz üniteleri bekliyoruz. Önümüzdeki haziran ayında tanıtılması beklenen Sportage ile ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video

Hyundai Ioniq 5

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads