Google Pixel 6’nın özellikleri belli oldu

ads


Google, popüler Pixel serisinin yeni modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. Merakla beklenen telefonların çıkış tarihi yaklaştıkça, yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor. Google Pixel 6 ve 6 Pro şeklinde iki cihaz tanıtmaya hazırlanan şirket, sızıntıların önüne geçemiyor.

Son olarak Pixel 6 Pro’nun görsellerinin sızmasıyla gündeme gelen telefonun teknik özellikleri ortaya çıktı. Mobile Tech‘e konuşan bir kaynağın verdiği bilgiye göre, telefonun işlemcisi ve ekran tazeleme hızı belli oldu.


Google Pixel 6 Pro render görüntüleri ortaya çıktı

Google Pixel 6 Pro render görüntüleri ortaya çıktı

Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro, modelleriyle karşımıza çıkmaya hazırlanan Google’ın Pro modeli için daha fazla bilgi sızdırıldı. İşte detaylar

Google Pixel 6 

Geçtiğimiz yıl Pixel 5 modelinde Qualcomm’un orta seviye CPU‘su Snapdragon 765G’i tercih eden şirket, pek çok kullanıcıyı hayal kırıklığına uğratmıştı. Özellikle telefonun fiyatı düşünüldüğünde oldukça yetersiz kalan bu işlemci, kamera performansına rağmen rakiplerinin gerisinde kaldı. 

Pixel 6

Bu yıl bunun değişeceğinin sinyallerini veren şirket, kısa süre önce Whitechapel isimli bir işlemcinin geliştirildiğini doğruladı. Ne olacağı merakla beklenen işlemci, gelen bilgilere göre yine beklentileri karşılamayacak. Ancak bu işlemcinin güçsüz olacağı anlamına gelmiyor. 

Açıklamaya göre şirket bu seneki modellerinde Qualcomm 865 ve 888‘in arasına konumlandırılan Snapdragon 870 CPU kullanıyor. 7 nm üretim teknoloji ile geliştirilen bu işlemci, 3.2 GHz CPU frekansı ve Adreno 650 grafik işlem birimiyle dikkat çekiyor. 

Bir başka sızan özellik ise telefonun kullanacağı ekran özelliklerini gözler önüne seriyor. Buna göre telefon bu yıl ilk defa 120Hz tazeleme hızı kullanan ekran ile gelecek.  Henüz diğer özellikleri belli olmayan telefonun, kısa süre içerisinde tanıtılması bekleniyor. Source link

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads