Google Mesajlar uygulamasına ‘dürtme’ seçeneği geliyor!

ads


Google Mesajlar bünyesine dürtme adında yeni bir özellik ekliyor. Bu sayede artık unuttuğunuz bir olayı bu seçenekle size bildirim olarak tekrar gelmesini isteyebiliyorsunuz. Henüz mevcut olmasa da şirket, iletişimin daha otomatik hale gelmesini istiyor. Bu nedenle Gmail özelliklerinden birisini kullanacak.


Google, Gmail’in sınırlarını zorluyor!

Google, Gmail’in sınırlarını zorluyor!

Gmail son zamanlarda bir e-posta servisi olmaktan fazlasını yapmak istiyordu. Platformun yeni özelliği bu iddiayı güçlendiriyor.

Google Mesajlar uygulamasına dürtme seçeneği eklenecek

Google‘ın popüler e-posta uygulaması Gmail, 2018 yılında dürtme adı verilen bir özellik aldı. Bu seçenek belirlediğiniz bir gün dahilinde otomatik olarak yanıt vermenizi sağlıyor. XDA geliştiricilerinin tespit ettiği üzere Google Mesajlar için son beta uygulamaya dahil edilen otomatik hatırlatıcıları öne sürüyor.

Google Mesajlar dürtme seçeneği

Özellik etkinleştirdiğinde dürtmeler, en son iletiyi açıp okusanız bile gelen kutusunun en üstünde yanıtlamadığınız konuşmaları gösteriyor. Bundan rahatsız olanlar için de bir çözüm yolu bulunuyor. Bu bağlamda herkes için seçenek Google Mesajlar bünyesinde devre dışı bırakılabiliyor.

Henüz özelliğin ne zaman geleceği belli değil

Google, özelliğin henüz tüm kullanıcılara ne zaman geleceği konusunda bir açıklama yapmadı. Bunun yanı sıra özelliğin varsayılan olarak seçili olup olmadığı belli değil. Ayrıca özelliğin unutkanlığı olan kişiler için yararlı olacağı düşünülüyor.

Mesajlar uygulamasında şu anda bu seçenek bulunsa da manuel olarak ayarlama yapılabiliyor. Bu da hatırlamanız gereken bir durum olduğundan gelecek yenilik kadar kullanışlı bir sistem olmuyor.

Sizler Google Mesajlar uygulamasına gelecek dürtme özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!Source link

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads