Fazıl Say’dan CHP’ye: Siz iktidardan korkuyorsunuz

Fazıl Say'dan CHP'ye: Siz iktidardan korkuyorsunuz
ads

Dünyaca ünlü sanatçı Fazıl Say, Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) sosyal medya üzerinden eleştiri getirdi. Say, CHP’nin iktidardan korktuğunu söyledi.

“Ne zaman Halk TV’de tartışma seyretsem, ne zaman bir bakkalda uzaktan Sözcü gazetesi manşetine rastlasam, ne zaman bir CHP’liyi filanca kanalda konuşurken televizyonda görsem; hep aynı hislerdeyim. Korku!” diyen Fazıl Say, CHP’nin kazanmaktan korktuğunu söyledi.

Say şöyle devam etti:

Korku kötü şeydir. Korku kendinde başlar. Ve maalesef sevginin zıttıdır. Cesur olmayan sevemez. Cesur olmayan kazanamaz. Siz kazanamazsınız kardeşim! Siz kazanmaktan da korkuyorsunuz! Siz iktidardan korkuyorsunuz! Siz genç nesile ulaşmaktan, 40 yıllık Kürt sorunundan korkuyorsunuz! Siz laiklik savunmayı da bu korkuyla yapamazsınız. Laiklik savunmayan kadın haklarını nasıl savunacak?

 

“Olanın iyisi”? Bu ama öylbir konu değil… Salgını, şu tüm hataları, Türkiye’nin durumunu, her şeyi… Siz Atatürk’ü hele hiç anlamamışsınız, anlamadığınız Atatürk’ün maalesef tahmini 100 yıl gerisindesiniz. Korku yılı olarak da 100 ışık yılı gerisindesiniz. Atatürk “bugünkü sizin” çok ilerinizde. Çünkü korkmuyordu o. Korku ışık yıllarıyla ölçülür Siz korkunun çağındasınız.

 

Ve maalesef bunu bize yansıtıyorsunuz ve bizi eritiyorsunuz. Bize; bu ülkede, özellikle gençlere ve kadınlara, gerçek anlamda umut vermemenizin nedenidir bu korku. Tek tavsiyem var kardeşim; içinizde korkmayanların sayısını artırın. Gençler cesur, kadınlar cesur. Sayısını artırın.

 

Bırakın korkuyu. Bize cesur insanlarla gelin. Sıkışıp kalmışlığınızı atın. Dertlerinizi atın. Nefes alın, nefes! Güven verin.

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads