Facebook içerik oluşturuculara para kazandıracak

Facebook içerik oluşturuculara para kazandıracak
ads

Facebook, Instagram üzerinden içerik oluşturucularının daha fazla para kazanmasına yardımcı olacak yeni araçlar üzerinde çalışıyor.

İlk İçerik Oluşturucu Haftası etkinliğinde Mark Zuckerberg, influencerların belirli hedeflere ulaşmak için “ekstra para” kazanmalarına yardımcı olacak yeni özellikler tanıttı.

Yeni program ile influencerlar “belirli kilometre taşlarına ulaşmak için” ek ödemeler kazanabilirler. Instagram’da içerik oluşturucular, yayınlarında belirli sayıda rozet satarak veya başka bir hesapla yayın yaparak “bonus” kazanabilirler.

Facebook, daha fazla yayın yapan içerik oluşturuculara 'ekstra para' verecek

İçerik oluşturucular için geliri artırmanın yanı sıra, yeni zorluklar, influencerları diğer platformlara kıyasla Instagram ve Facebook üzerinden hayranları için içerik oluşturmaya daha fazla teşvik edebilir. Zuckerberg etkinlik sırasında “Hayranlarınıza ve genel topluluğa kattığınız değer için ödüllendirilmeniz gerektiğine inanıyoruz” dedi. CEO, influencerlaın doğrudan uygulama içindeki alışveriş gönderilerinden komisyon kazanmalarına izin verme planları hakkında yeni ayrıntılar sundu. Değişiklikle birlikte markalar, Instagram’da sattıkları ürünler için komisyon oranları belirleyebiliyor. İçerik oluşturucular bu ürünleri gönderilerinde etiketlediklerinde, gönderilerinden elde edilen satış sayısına göre komisyon kazanırlar. Instagram, “Benefit, Kopari, MAC, Pat McGrath Labs ve Sephora dahil olmak üzere ABD merkezli küçük bir içerik oluşturucu ve işletme grubuyla” özellikleri test etmeye başlamayı planlıyor. Son olarak Instagram, halihazırda kendi ürünlerini satan içerik oluşturucuların mevcut vitrinlerini Instagram profillerine bağlamalarına izin veriyor. Zuckerberg, daha önce “yaratıcı dükkanları” özelliğinden bahsetmişti, ancak şimdi içerik oluşturucuların kullanımına sunuluyor.

Yapay zekanın bilinmeyen yönleri açıklandı: Aslında durum bildiğiniz gibi değil

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads