Elon Musk’ın Tesla’sından 2021’in ilk çeyreğinde büyük rekor. Çin detayı dikkat çekti

Elon Musk'ın Tesla'sından 2021'in ilk çeyreğinde büyük rekor. Çin detayı dikkat çekti
ads

Güney Afrika asıllı Amerikalı Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla, 2021 yılının ilk çeyreğinde rekor teslimat gerçekleştirerek 184 bin 400 araç teslimi gerçekleştirdiğini açıkladı. Şirket performans analistleri tarafından ilk çeyrek tahminlerinin daha öne 169 bin 500 araç olduğu hatırlatılırken şirketin başarısında Çin pazarının etkisi olduğu belirtildi.

NTV’de yer alan habere göre, SpaceX’in kurucusu ve Tesla Motors’un sahibi olan Elon Musk’ın şirketleri her geçen gün büyümeye devam ediyor. Şirket, son aylarda yaşanan küresel çip krizine rağmen ilk çeyrekte rekor sayıda araç teslim etmeyi başardı.

TAHMİNLERİN ÖTESİNE GİTTİ

Şirket performans analistleri tarafından ilk çeyrek tahminlerinin daha öne 169 bin 500 araç olduğu hatırlatılırken, Çin pazarının da katkısıyla 2021 yılının ilk çeyreğinde 184 bin 400 araç teslim edildiği belirtildi.

ÇİN’DE BEKLENENDEN FAZLA SATTI

2020’nin son çeyreğinde de 180 bin 570 araç teslim ettiğini açıklayan Tesla, araç teslimatındaki beklentinin üzerindeki durumun Çin’deki Model Y’nin beklenenden daha yüksek satması olduğunu söyledi.

KRİPTO PARA İLE SATIN ALMA DÖNEMİ

Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Elon Musk, Bitcoin ödemesiyle Tesla otomobil satışı yapılacağını söylemişti. Musk, ABD’de başlayan uygulamanın bu yıl içerisinde başka ülkelerde de geçerli olacağını bildirmişti.

 

 

 

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads