Dört hafta içinde en az 12 bin insan ölecek

Dört hafta içinde en az 12 bin insan ölecek
ads

TELE1 ekranlarında Begümhan Aydoğan’ın sunduğu Gün Ortası programında Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Saltık artan vaka sayıları hakkında konuştu.

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Saltık artan vakaları değerlendirdi. Saltık, dört hafta içinde en az 12 bin insanın öleceğini iddia etti.

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı resmi verilere göre vaka sayısı 50 bini aşarak rekor bir sayıya ulaştı. Ölüm sayısında da ciddi artış yaşandı.

,Begümhan Aydoğan’ın sunduğu Gün Ortası programına konuk olan Halk Sağlığı Uzmanı Ahmet Saltık, “En az 12 bin 180 insanımız önümüzdeki 4 hafta içerisinde aramızdan ayrılacak. Bugün salgın durdurulsa bile havuzdaki yüzde 3 insanımız ölecek. Eğer 4 hafta boyunca bu yüksek rakamlar eklenirse erken ölümler olacaktır. İktidar bu rakamı önüne koysun buna göre de adım atsın.” dedi.

“100 KİŞİDEN 18’İNDE HASTALIK VAR”

Mutasyonlu virüslerin arttığını söyleyen Saltık, sözlerinin devamında “Bu virüsler daha hızlı bulaşıyor. Mutantların daha ağır yaptığına dair de bilgiler var. Sağlık Bakanlığı’nın yaygın tarama yapıp bu mutasyonu hemen bulması gerekiyor. Test yaptığımız 100 kişiden 18’inde hastalık var.” ifadelerini kullandı.

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads