Coşkun Sabah’ın yeni mesleği şaşırttı. Pandemi ile birlikte şarkıcılığın bittiğini söyledi

Coşkun Sabah'ın yeni mesleği şaşırttı. Pandemi ile birlikte şarkıcılığın bittiğini söyledi
ads

Pandemi ile birlikte şarkıcılığın bittiğini söyleyen Coşkun Sabah, arkadaşı Özkan Özadalı ile beraber, Eskişehir’in Tepebaşı ilçesine bağlı Emirceoğlu Mahallesi’nde yaklaşık 1 milyon liralık yatırım yaparak 1780 metrekarelik tavuk çiftliği kurdu. Şarkıcı, 15 bin tavukla yumurta üretimine başladı.

Şarkıcı Coşkun Sabah, yumurta üretimi için Eskişehir’in Tepebaşı ilçesine çiftlik kurdu. Tesiste günlük 15 bin yumurta üretimi gerçekleştireceklerini anlatan Coşkun Sabah, “Tesisimizi 1 milyon 300 bin liralık yatırım bütçesiyle kurduk. Eskiden, ‘Hani Coşkun var ya sanatçı, ‘Besteci Coşkun’ derlerdi. Şimdi ise ‘Yumurtacı Coşkun’ diyecekler” diye konuştu.

‘İHRACAT DA DÜŞÜNÜYORUZ’

Sanatçı arkadaşlarının, yaptığı bu işe özendiklerini söyleyen Sabah, “Bu iş aslında şaka ile başladı. Özelikle sanatçı dostlarım da imrendi diyebilirim. Çok olumlu buluyorlar. Pandemi ile beraber artık müzisyenlik, sanatçılık, şarkıcılık bitti. Hayatımızın bir başka türlü idame olması lazım. Daha da ileri gitmeyi düşünüyorum. Ortağım Özkan Bey ile birlikte ihracat da düşünüyoruz.” dedi.

Müzik hayatına da devam edeceğini belirten Sabah, “Müzisyenlik tabii ki bitecek değil. Şarkılarımız ve bestelerimizle halkımıza hizmette bulunduk. Bundan sonraki yıllarda besteciliğe, ilave olarak bir de yumurta sektöründe hizmette bulunacağız.” ifadesini kullandı.

‘KAZANÇ BİTTİ BİZİM MESLEKTE’

Pandemi ile birlikte müzik sektörünün krizde olduğunu anımsatan Sabah “Bu pandemi döneminde ‘Gerçekten akıllıca bir iş’ diyenler çoğunlukta. Bence de birazcık özeniyorlar, imreniyorlar. Konuşmalarından hissediyorum. Çünkü hakikatten bitti. 10-11 aydır hiç kimse para kazanamıyor. Kazanç bitti bizim meslekte. Çünkü bu pandemi meslek seçiyor. Bu işten muzdarip olan sanatçılık, müzik sektörü. Onun için isabetli bir iş yaptık. Kendi kendimize pozitif enerji yollayalım. Allah yolumuzu açık etsin diyorum.” diye konuştu.

‘KAZANDIĞIM PARAYI MÜZİK SEKTÖRÜNE YATIRACAĞIM’

Yumurta sektöründen kazandığı parayı müzik sektörüne yatıracağını ifade eden Sabah, sözlerini şöyle sürdürdü.

“Şöyle bir düşüncem var, bu işten kazandığım parayı kendi mesleğime, müzik dünyasına yatıracağım. Bu işi büyüteceğim, daha genciz. Bana ‘Neden Eskişehir?’ diye soruyorlar. Tavukların sevdiği bir iklim var. Şu anda içerideler ama havanın iyi olduğu zamanlarda dışarıda doğadan beslenecekler. Eskişehir’in iklimi karasal iklim. Tavuklar rutubeti sevmiyor. Bir de Eskişehir’in ulaşım olarak merkez konumda olması önemli. Bursa, Ankara, İstanbul’a yakınlık olarak bir avantajı var. Burada arazi biraz daha ucuz. Siz İstanbul çevresinde böyle bir şey yapsanız, aylık kirası 30-40 bin liradan aşağı olmaz. Onun için biraz daha ekonomik oluyor. Bunların hepsini üst üste koyduğunuz zaman, Eskişehir bizim için olumlu bir lokasyon kararıydı.”

Sabah’ın ortağı Özkan Özadalı ise tavuk çiftliğine yaklaşık 1 milyon liralık bir yatırım yaptıklarını ifade ederek, “Coşkun Bey ile çok daha öncesine dayanan bir dostluğumuz var. Böyle bir fikir oluştu. Bu işimizin ilk adımı. İkinci adım olarak 20 bin tavuk daha ilave edeceğiz. Onun çalışmalarını yapıyoruz. Buraya yaklaşık 1 milyon liralık bir yatırım yaptık. Bundan sonraki hedefimiz ise ihracat yapmak. Şu anda günlük 14 bin civarı yumurta almayı planlıyoruz” dedi.
 

 

 

 

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads