Apple, Türkiye özelinde bazı ürünlerinin fiyatına zam yaptı

Apple iPad Air
ads

Apple iPad Air

Spring Loaded isimli Apple etkinliğinden sonra App Store açıldı ve fiyatlar ortaya çıktı. Şimdilik az sayıda ürünün fiyatı artmış gibi görünüyor.

Fiyat artışı gördüğünü tespit ettiğimiz ilk ürün yeni nesil iPad Air oluyor. Daha önce 64 GB için 5.799 TL’den başlayan yeni iPad Air, artık 6.399 TL‘den başlıyor. Modelin 256 GB depolamalı versiyonu ise 7.199 TL’den 7.999 TL‘ye çıkmış durumda.

Normal iPad’in fiyatı da biraz artırılmış. Standart tasarımlı tabletin 32 GB depolamalı Wi-Fi versiyonu artık 3.199 TL değil 3.499 TL‘ye satılıyor.

iPad Mini özelinde artış normal iPad’e oranla daha yüksek. iPad Mini’nin başlangıç fiyatı 3.799 TL’den 4.399 TL‘ye çıkmış durumda.

Henüz Apple’ın Türkiye’de satılan diğer ürünlerinde gözle görülür bir fiyat artışı tespit edemedik. Bu durum ufak da olsa sevindiriyor. Çünkü fiyatlar güncel kur nedeniyle hali hazırda oldukça yüksek seviyede yer alıyor.

Örneğin iPhone fiyatları halen aynı seviyede. Halen iPhone 12 mini almak için 9.999 TL verilmesi gerekiyor. iPhone 12 ise halen 10.999 TL’ye satılıyor. Apple Watch’ların ya da AirPods’ların fiyatları da halen eskisi gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Türkiye bunu daha önce de yapmıştı

Firma daha önce de birçok etkinlik sonrasında Türkiye fiyatlarına artışa gitmişti. Şirket yukarıda saydığımız modelin fiyatı yurt dışında ise artırmadı.

Türkiye’deki artışın arkasında direkt olarak artan kur yer alıyor. Apple her zaman kuru “daha da artacak” şeklinde değerlendiriyor ve ona göre fiyat belirliyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle test ediyor

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads