Apple, iPhone satışlarıyla yeni bir rekor kırmaya hazırlanıyor

iPhone 12 Pro tiktok
ads

iPhone 12 Pro tiktok

Wedbush analisti Dan Ives‘e göre Apple, 2021 mali yılında 240-250 milyon iPhone satarak önemli bir başarıya imza atmaya hazırlanıyor.

2015 yılında 231 milyon iPhone satışı gerçekleştiren Apple’ın bu rekoru bu yıl kırması bekleniyor. Farklı kaynaklar bu yılın ilk çeyreğinde iPhone birimi satışlarının 220 milyona ulaşacağını belirtmişti.  Yeni araştırma notunda ise Apple’ın 250 milyonluk birim satışına bu yıl ulaşacağını öngörüyor.

Ives, dünya genelinde 350 milyon iPhone kullanıcısının yeni iPhone modellerine geçiş yapabileceğini tahmin ediyor. Bu yıl çoğu kullanıcının yeni modele ilgi göstereceği ifade ediliyor. Tahminin doğru çıkması durumunda iPhone 12 serisinin iPhone 6 ailesi kadar popüler olacağını söylemek mümkün.

13 modellerinde ekran çentiğinde daha ufak olacağı konuşuluyor. Tasarım formu açısından 12 modeli ile aynı olmasını beklediğimiz yeni ailenin Pro modellerinde 120 Hz’lik ekran desteğinin de sunulacağı ifade ediliyor. 120 Hz ekran sayesinde yeni modellerin akıcı bir ekran deneyimi yaşatacağını söylemek mümkün. A15 Bionic işlemcisiyle geleceği iddia edilen telefonlarda kamera performansında da iyileştirme bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 ailesi ne zaman tanıtılacak?

Özellikle düşük ışık koşullarında yeni modellerin daha başarılı olması bekleniyor. Kamerada optik yakınlaştırma konusunda bir iyileştirme yapılıp yapılmayacağı ise henüz bilinmiyor. Yeni modellerle ilgili tüm resmi detayların eylül ayında ortaya çıkacağı belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin fütüristik telefon modeli ile tanışın

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads