Apple, iPhone 12 Pro XR ve iPhone 12 Pro Max’in üretimini durdurdu -SDN

ads


Apple, uzun bir aradan sonra iPhone serisinin yeni modellerini resmen tanıttı. Dün düzenlenen etkinlikte kullanıcı karşısına çıkan üretici; yeni iPad, iPhone 13 serisi, Watch Series 7 gibi pek çok ürününü sergiledi.

Etkinlikte en dikkat çeken ürünler iPhone 13 serisi olurken, fiyatlarda ise geçen yıla kıyasla artış olmaması kullanıcıları sevindirdi. Ancak tüm bunlardan sonra Apple, mevcut iPhone ailesinden de üç modelin üretimini durdurdu.


iPhone 13 serisi Türkiye fiyatları ne kadar?

iPhone 13 serisi Türkiye fiyatları ne kadar?

iPhone 13 fiyatları belli oldu. Tüm dünyanın takip ettiği etkinlikte Apple, merakla beklenen modellerini ilk kez kullanıcılarına sundu.

iPhone 12 Pro, XR ve iPhone 12 Pro Max’in üretimi durduruldu

iPhone 13 serisinin piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra Apple, geçen yılki iPhone 12 ve 12 mini modeli için fiyat indirimine gitti. Buna ek olarak şirket, üst düzey özellikler sunan iPhone 12 Pro, XR ve iPhone 12 Pro Max üçlüsünün de satışlarını durdurdu.

Apple’ın güncellenen fiyat listesinde 64 GB depolamaya sahip iPhone 12 mini’nin fiyatı 599 dolara, aynı depolamaya sahip 6.1 inçlik iPhone 12’nin fiyatı ise 699 dolara geriledi. iPhone 13 mini‘nin fiyatı ise iPhone 12 ile aynı. Eğer sizler de yeni iPhone’u denemek istiyorsanız iPhone 12 yerine küçük ekranlı iPhone 13 mini’yi tercih edebilirsiniz.

Geçen yılki modele kıyasla gözle görülür değişikliklere sahip olmayan iPhone 13 serisi, işlemci olarak A15 Bionic çipten güç alıyor. Bunun yanı sıra iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerinde ayrıca 120Hz yenileme hızına sahip ekranlar bulunuyor. Bunun, bugüne kadar ki en yüksek yenileme hızına sahip iPhone’lar olduğunu da belirtmekte fayda var.

iPhone 13 serisinin ön siparişleri 17 Eylül Cuma günü başlayacak. Ancak bu telefonların ülkemiz için ne zaman satışa sunulacağı hakkında net bir bilgi yok. Önümüzdeki günlerde tüm bunlar ayrıntılarıyla netlik kazanacaktır.Source link

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads