Apple, AirTags öncesinde ürün takibi için yeni bir dönem başlattı

Apple
ads

Apple

Teknoloji devi Apple, yakında resmi olarak lanse edilecek AirTags takip aksesuarı öncesinde önemli bir adım attı.

Firmanın “Find My” yani Türkçe olarak “Bul” uygulamasının temeli artık üçüncü parti firmalara da açılmış durumda.

Yani artık kaybolan iPhone gibi Apple ürünlerinin tespit edilebildiği kayıp arama sistemini, diğer firmaların ürünleri de kullanacak. Burada adı geçen ilk üçüncü parti isimler Belkin, Chipolo ve VanMoof.

Aktarıldığı kadarıyla VanMoof’un S3 ve X3 isimli yeni bisikletleri sürece dahil olmuş durumda. Süreçte Belkin’in Freedom kablosuz kulaklık modeli ile Chipolo ONE Spot da aktif olarak yer alıyor.

Bu sisteme dahil olan kişiler, ürünlerinin konumlarını aktif ettikleri zaman Apple’ın hazırladığı harita sistemi üzerinden takip edebiliyor.

Bu sistemde ürünlerde GPS olmasına da gerek yok. Altyapı çevredeki diğer Apple cihazlardan konum belirleme yapabililiyor. Burada tüm süreç anonim olarak gerçekleşiyor.

Bu sistem sayesinde gerçekten ciddi sayıda kaybettiği Apple ürününü bulan kişiler bulunuyor. Çalıntı durumlarında bu sistem bazen hayat kurtarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple AirTags çok merak ediliyor

Ancak ürün halen gelmiş değil. AirTags, bir Tile ürünü gibi ürünlerin yanında konulacak ve onları kaybetmenizi / unutmanızı engelleyecek.

Bu ay yapılacak bir etkinlikte tanıtılması beklenen ürün, gerçekten çok uzun zamandır gündemde yer alıyor. Silindirik bir yapısı olan ürünün, iki farklı boyutta geldiği biliniyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en son AirPods modeli AirPods Max

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads