Aktif kullanıcı açıklandı; Huawei HarmonyOS 2 ile hızlı başlangıç

Huawei HarmonyOS 2
ads

Huawei, kısa süre önce Huawei HarmonyOS için gerçek çıkışı yaptı. HarmonyOS 2 için ilk aktif kullanıcı sayısı da açıklandı.

Huawei halen ABD ambargosu altında yer aldığı için geleceğini Android değil HarmonyOS işletim sistemi üzerine kuruyor.

İşte bu yeni işletim sistemi için çıkan ana sürüm, aktarıldığı kadarıyla 1 hafta içerisinde 10 milyon aktif kullanıcıyı geride bıraktı.

Bu rakam elbette sürekli olarak artacak. Çünkü halen birçok eski cihaza güncelleme gelmiş değil. Aynı zamanda süreç içerisinde HarmonyOS işletim sistemli ürünler de artacak.

Biliyorsunuz HarmonyOS genel olarak evrensel bir işletim sistemi olarak tasarlandı. Bu sistem akıllı saatlerden telefonlara, otomobillerden beyaz eşyalara kadar birçok üründe kullanılabiliyor. Burada akıllı saat gibi giyilebilir ürünler de bulunuyor.

Huawei Türkiye’den halen HarmonyOS alacak cihazlar için resmi bir açıklama gelmiş değil. Ancak Türkiye’de de büyük bir çıkış yapılması bekleniyor. Birçok eski Huawei telefonun yeni işletim sistemine geçmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei HarmonyOS genel olarak ses getirdi

Firmanın yeni sürüm hakkında resmi açıklaması şöyle:

“Huawei Tüketici Elektroniği Grubu İcra Direktörü ve CEO’su Richard Yu, “Her şeyin birbirine bağlı ve akıllı olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Hiçbirimiz bu dünyadan kendimizi soyutlayamayız.

HarmonyOS’un piyasaya sürülmesi ve bu çığır açan işletim sistemi tarafından desteklenen bir dizi ürün, ileriye dönük bir yaklaşımla mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sunmaya yönelik aralıksız çabalarımızın bir başka örneğidir” açıklamasında bulundu.”

“Hayatımızda her zamankinden daha fazla akıllı cihaz olsa da sağladıkları deneyim genellikle akıllı değil. Yığın sistemler, maalesef parçalanmış bir kullanıcı deneyimine yol açan ara bağlantı ve işlemleri karmaşıklaştırma eğiliminde.”

“HarmonyOS bu sorunu çözmek için tasarlandı. Akıllı cihazlar için yeni nesil bir işletim sistemi olan HarmonyOS, farklı türdeki cihazların bağlanması ve iş birliği yapması için ortak bir dil sağlayarak kullanıcılara daha rahat, sorunsuz ve güvenli bir deneyim sunuyor.

Sistem yazılımını ayrıştırıp esnek bir şekilde dağıtmak ve daha önce bağımsız olan cihazları uyumlu ve bütünsel bir Süper Cihazda birleştirmek için dağıtık teknolojiyi kullanıyor.

Kullanıcı, ihtiyaçlarına göre bileşen cihazlarının yeteneklerinden özgürce yararlanıyor. Servis Widget’ları aracılığıyla yeni bir tür bağlantı deneyimi sunuluyor.”

İlginizi Çekebilir

Karşınızda uçabilen güvenlik kamerası, evet uçabilen!

ads

Leave a Comment

Your email address will not be published.

ads

You may like

ads
In the news
Load More
ads